Jedlo pre ajťákov

HR komunikace pro T-Systems Slovakia

3x Zlatá
Česká cena za PR

3x Stříbrná
Česká cena za PR

Shortlist na Projekt roku
Česká cena za PR

frydl

„Pracuješ v Česku a chybí ti slovenská kuchyně?“ Tak naše kampaň lákala slovenské ajťáky. Nejdřív budila dojem startupu na rozvoz jídla a výherci IT kvízu skutečně dostali slovenský oběd. V krabici si ale přečetli, že za vším stojí T-Systems Slovakia a nabízí jim práci. Na pracovní stoly konkurence jsme vtipně doručili nabídku zaměstnání našeho klienta, zaujali komunitu i média.

Martin Frýdl

Executive Partner

KONTEXT A VÝZVA

Zadání bylo dát slovenským ajťákům v ČR (15 000 lidí) informaci o nabídce zaměstnání doma, vytvořit buzz a připravit půdu pro nábor HR nástroji. Jako bonus jsme vytvořili databázi 1594 kontaktů a přímo doručili 10 zájemců o práci.

ŘEŠENÍ

Sázeli jsme na fantazii ajťáků. Díky formulacím typu „Chybí ti v Praze slovenské jídlo? Již brzy ti je nabídneme každý den!“ si lidé začali představovat startup na rozvoz slovenského jídla. Oslovovali nás novináři s otázkami, o co jde. V den launche vyšly velké materiály o tom, kolik Slováků pracuje v českém IT a o faktu, že „T-Systems je láká domů na halušky“. Téma odvysílalo například hlavní zpravodajství ČT.

001
VÝSTUPY A VÝSLEDKY

Události ČT, HN, Aktuálně.cz, Živě.cz, Lupa.cz: to je příklad článků v médiích o kampani. Zasáhli jsme 6 milionů čtenářů online, 900 000 v tisku a stejně v rozhlasu, k tomu zhruba 16 % share TV diváků. Vytvořili jsme buzz,, na sociálních sítích nás zmiňovali influenceři. Kampaň získala v ročníku 2017 nejvíc ocenění v soutěži Česká cena za PR a zvítězila v prestižní soutěži SABRE Awards pro region EMEA.

6 mil.

zasažených čtenářů online

1,8 mil.

zasažených čtenářů tisku a posluchačů rozhlasu

16 %

share TV diváků

5

prestižních ocenění

POUŽITÉ NÁSTROJE

Cílili jsme na ajťáky v office centrech v Praze a Brně. Na facebooku se informace zobrazovaly lidem v okolí center, kteří pracují v IT a umí slovensky. Na LinkedIn jsme cílili přímo na zaměstnance konkrétních firem. Vše podpořily billboardy u office center, reklamní bannery (Zdrojak.cz, Lupa.cz) a letáky rozdávané před centry. Microsite lákala na soutěž o obědy zdarma, po odhalení se obsah změnil na nabídku práce.

5003
2023
DALŠÍ PŘÍPADOVÉ STUDIE

Krizová komunikace k pádu Sberbank CZ

Krizová komunikace pro Garanční systém finančního trhu

Ruská vojska přepadají 24.2.2022 Ukrajinu. Ten den klienti Sberbank CZ masově vybírají vklady. Do dvou dnů banka krachuje, trhem se šíří panika.

Margaríny pro srdce i planetu

Integrovaná komunikace pro Upfield

Část Čechů pod vlivem minulosti vnímá margarín jako něco umělého a jako produkt druhé kategorie za máslem.

Sražení a nabouraní

Edukační kampaň pro Generali Českou pojišťovnu

Přeběhla vám přes cestu černá kočka? Budete mít smůlu. Přeběhla vám přes ni srna a nic se vám nestalo? Máte z pekla štěstí!

Dříč roku

B2C komunikace pro Kofolu

Představit prémiový produkt skrz obyčejné lidi – zpocené popeláře nebo utahané skladníky – to by si moc markeťáků nedovolilo. Kofola ano.

Soutěž SME EnterPRIZE

B2B komunikace pro Generali Českou pojišťovnu

Pod heslem „Budoucnost nepatří jen velkým“ spustila Generali Česká pojišťovna soutěž SME EnterPRIZE, oceňující udržitelně podnikající malé a střední firmy.

Z novináře bojovník?

B2C komunikace pro SEAT

Při launchi SEATu Arona jsme potřebovali maximálně upoutat pozornost novinářů, kteří zažili již tolik výjimečných akcí…

Jak se prodává Audi A8

B2C komunikace pro Audi

Jak oslovit maximálně vytížené lidi, špičky ve svých oborech a potenciální zákazníky nového Audi A8 a dostat je na téměř tři pracovní dny  do českých hor?

Slušná káva

Korporátní komunikace pro LMC

Někdy se vyplatí schválně trochu naštvat novináře. Všimnou si problému, vyzkouší si na vlastní kůži, jaké to je být jeho součástí a rádi o celé věci napíšou.

Jedlo pre ajťákov

HR komunikace pro T-Systems Slovakia

„Pracuješ v Česku a chybí ti slovenská kuchyně?“ Tak naše kampaň lákala slovenské ajťáky.

20 let T-Mobile: Žádná nuda

Korporátní komunikace pro T-Mobile

Zábavnou formou jsme připomněli, jak se náš život za dvacet let s mobilem změnil a zároveň jsme se podívali do budoucnosti.

Olé, Olé!

B2C komunikace pro SEAT

Komunikovat operativní leasing na automobily pro fyzické osoby tak, aby se média chytla tématu, napsala o něm a objednávky se jenom hrnuly.

Daň na naftu

B2B komunikace pro DKV Euro Service

Jak posílit loajalitu zákazníků? Přesvědčit je, že znáte jejich problémy, stojíte na jejich straně a nebojíte se za ně bojovat.